~ Kim jestem ~

Cześć, nazywam się Adam. Moją przygodę z fotografią zacząłem w 2010 roku. Na początku było to zdobycie nowego doświadczenia i poszukiwanie właściwej drogi zawodowej, z czasem jednak zmieniła się w coś więcej-fotografia obecnie to moja pasja. Wiedzę fotograficzną zdobywałem w szkole fotograficznej. Studium we Wrocławiu PHO-BOS- to właśnie tam poznałem klasykę fotografii jak i nowe technologie fotograficzne – umiejętności z zakresu fotografii cyfrowej jak i analogowej.

 Po ukończeniu szkoły musiałem dojrzeć do realizacji pasji. Choć fotografia nie odgrywała pierwszych skrzypiec, zawsze była mi bliska i obecna w moim życiu. Teraz czas najwyższy na zmiany i kolejny etap rozwoju mojej pasji – uszczęśliwiania nią innych poprzez uwiecznianie waszych radości i wyjątkowych chwil.

Fotografując nie robię tylko zdjęć, pracując z Parą Młodą nie chcę być dla nich tylko „Panem fotografem”- staram się wejść w interakcję i być dla Was kumplem, przy którym nie czujecie się skrępowani i sztywno ustawiani według schematu – chcę żebyście byli na zdjęciach sobą, a ja mam to tylko zatrzymać w klatce aparatu. To Wasz wyjątkowy dzień, jedyny i nie powtarzalny, dlatego musicie czuć się swobodnie, a nie skrępowani obiektywem, być sobą i zachowywać się naturalnie-sam to przeżywałem i wiem jak ważne są dobre relacje z człowiekiem za obiektywem, który ma być wszędzie gdzie coś się dzieje, a zarazem ma być nie widoczny- jednym słowem mówiąc ma nie przeszkadzać w dobrej zabawie Parze Młodej i ich gościom.

Fotografia okolicznościowa – Chrzest Święty, I Komunia Święta Itd. – To też wyjątkowe chwile pokazujące mnóstwo emocji zarówno bliskich jak i głównej Postaci tego dnia – skupiam się na emocjach panujących wokół danej sytuacji. Wzruszenie rodziców, szczery uśmiech dziecka, a także chwila zadumy i zamyślenia to momenty warte uwiecznienia i zapisania na kartce papieru.

Pasją fotografii zaraziłem również moją żonę, która często jeździ ze mną na sesje i wtedy pracujemy na „dwa aparaty”. Jak wiadomo każdy z nas ma inne spojrzenie na świat i każdego urzeka inna scena, inaczej ją widzi. Kobieta i mężczyzna to dwa przeciwieństwa przyciągające się, a co za tym idzie dwa spojrzenia na świat. Stąd też taki nasz wspólny pomysł na sesję widziane okiem zarówno mężczyzny jak i kobiety.